Grali u nas – Jakub Ostrowski

Przed Wami sylwetka kolejnego piłkarza występującego w przeszłości w barwach żółto-niebieskich, tym razem przedstawiamy Jakuba Ostrowskiego. Popularny „Ostry” był zawodnikiem Lechity w sezonie 2006/2007, który piłkarze z Kłecka zakończyli na piątym miejscu w rozgrywkach IV ligi.
Ostrowski w wieku 19 lat zadebiutował w I lidze (dzisiejsza Ekstraklasa) w barwach Lecha Poznań, w meczu przeciwko Stali Mielec. W drużynie „Kolejorza” występował u boku taki zawodników jak: Bartosz Bosacki, Piotr Reiss, Artur Wichniarek, Paweł Wojtala czy Arkadiusz Głowacki. Łącznie przy Bułgarskiej rozegrał 33 mecze, by wiosną 1998r. przenieść się do Warty Poznań. W ekipie „Zielonych” nie zagrzał jednak długo miejsca i zaledwie po rundzie wiosennej wyjechał do Grecji, gdzie znalazł zatrudnienie w drugoligowej drużynie PAE Athinaikos. Co ciekawe w sezonie 1994-1995 trenerem tego zespołu był Jacek Gmoch. Po rozegraniu 34 meczów na przedmieściach Aten, Ostrowski wrócił do Polski, a konkretnie do Łęcznej. Jednak w Barwach Górnika Łęczna spędził zaledwie pół roku i wrócił do Warty Poznań, która występowała wówczas w III lidze. Wiosną 2002 roku przeniósł się do Aluminium Konin i wywalczył z nim awans do II ligi, mimo to postanowił ponownie spróbować swoich sił w Grecji – tym razem w drugoligowym zespole PS Kalamata. W Kalamacie rozegrał 59 spotkań, w których zdobył osiem bramek, co jak na defensywnie grającego zawodnika jest niezłym wynikiem. Do Polski wrócił w 2006 roku, aby reprezentować barwy Kani Gostyń, aczkolwiek i w tym klubie spędził zaledwie jedną rundę rozgrywkową. „Ostry” następnie trafił do naszego klubu, gdzie grał na pozycji defensywnego pomocnika, w jego grze było widać duże doświadczenie. W barwach Lechity już w pierwszym swoim meczu przeciwko Huraganowi Pobiedziska zaliczył trafienie, a łącznie zanotował ich pięć. Gdy odchodził po rundzie jesiennej, zespół z Kłecka zajmował drugą pozycję w IV ligowej stawce. Kolejnym klubem w jego karierze był Swarzędzki Klub Sportowy "Unia", z którym awansował z Klasy Okręgowej aż do III ligi, współpracując w tym czasie z znanym w Kłecku trenerem Tomaszem Mazurkiewiczem. W rozgrywkach III ligi w sezonie 2008/2009 strzelił aż osiem bramek. Karierę zawodniczą zakończył w TPS Winogrady, gdzie następnie pracował również jak trener. Obecnie prowadzi Unię Swarzędz. Jakubowi Ostrowskiemu życzymy dalszych sukcesów w pracy trenerskiej.