Po pierwsze punkty do Swarzędza!

Zawodnicy Lechity Kłecko po dwóch porażkach na początek sezonu, tym razem będą szukać pierwszych punktów w niedziele w wyjazdowym meczu przeciwko Liderowi Swarzędz.

Lider Swarzędz to klub, która oprócz drużyny seniorskiej duży nacisk kładzie przede wszystkim na szkolenie młodzieży, o czym świadczy aż dziewięć grup trenujących dzieci, zaczynając od juniora młodszego, a na skrzatach kończąc. Dla piłkarzy ze Swarzędza obecny sezon jest już trzecim na poziomie A Klasy, dwa poprzednie kończyli na wysokim szóstym miejscu, a w tym zapowiadają walkę o najwyższe cele.
Lider sezon rozpoczął od zwycięstwa z naszym poprzednim rywalem – Maratończykiem Brzeźno 2:0, a w poprzedniej kolejce po ciekawym mecz uległ Clscevii Kleszczewo 2:4, oba te mecze swarzędzanie rozegrali na wyjazdach.
Piłkarze Lechity do niedzielnego meczu przystąpią mocno podrażnieni zwłaszcza ostatnią porażką z Maratończykiem. Zespół Piotra Siudzińskiego w Swarzędz będzie musiał radzić sobie w dość mocno okrojonym składzie, ponieważ z powodu kartek bądź kontuzji nie zagra aż ośmiu zawodników (Jakub Wiśniewski, Adrian Guzik, Mateusz Pawłowski, Damian Wiśniewski, Michał Kaczor, Radosław Olszewski, Stefan Grzechowiak oraz Mateusz Wojnowski). Mimo tego drużyna nie składa broni i zapowiada walkę o pełną pulę! O tym jak będzie okaże się w niedzielne popołudnie. Ciekawym faktem jest to, że obie drużyny już w środę spotkają się ze sobą po raz drugi, ponieważ na 6 września zaplanowano mecz II rundy Okręgowego Pucharu Polski, zatem okazja do rewanżu dla jednych bądź drugich nadarzy się bardzo szybko.
W pozostałych meczach 3. kolejki już dziś dojdzie do rywalizacji Juranda Koziegłowy z Olimpią Poznań obie ekipy, póki co są na przeciwległych biegunach tabeli. Beniaminek z Poznania po dwóch meczach ma komplet punktów bez straty gola, natomiast Jurand przegrał wysoko z drużynami z powiatu gnieźnieńskiego, z Piastem (1:6) i Pelikanem (2:4). Nasz typ 2. Jeśli jesteśmy już przy naszym powiecie, to w Łubowie dojdzie do derbowego pojedynku Piasta Łubowo z Czarnymi Czerniejewo. Piłkarze z Czerniejewa przystępują do tej kolejki, jako lider rozgrywek i z pewnością będą chcieli zachować tą pozycję do końca sezonu. Czarni mimo porażki w pierwszym meczu (1:3) z rezerwami Polonii Środy zainkasowali trzy punkty przez walkower. Nasz typ 2. Trzecią ekipą z kompletem punktów i aspiracjami do awansu jest Pelikan Niechanowo, który w sobotę zmierzy się przed własną publicznością z Phytopharmem Klęka. Zawodnicy Roberta Sytka i Roberta Zamiara, jeśli chcą walczyć o awans muszą punktować jak najlepiej na własnym stadionie i w nich upatrujemy faworyta tej konformacji. Nasz typ 1. Dopiero pierwszy mecz w sezonie rozegra Stella Luboń, która przełożyła dwa pierwsze spotkania. Steliści wybiorą się na mecz do Książa na mecz z miejscową Pogonią, która przed tygodniem została rozbita przez Czarnych (2:9) i musi zmazać złe wrażenie po tamtym blamażu. Nasz typ 2. Poprzedni rywal Lechity – Maratończyk Brzeźno tym razem skonfrontuje się z rezerwami Kłosa Zaniemyśl. Piłkarze z Brzeźna po ostatniej wygranej mogą pójść na fali i sięgnąć po drugi komplet „oczek” z rzędu. Piłkarze Kłosa natomiast będą starać się zdobyć nie tylko pierwsze punkty, ale również pierwsze bramki w sezonie. W meczu kończącym trzecią serie zmagań rezerwy Polonii Środy Wielkopolskiej zagrają z Clescevią Kleszczewo. Obie drużyny mają do tej pory rozegrany jedno spotkanie, a Polonia po przyznanym walkowerze w meczu z Czerniejewem z pewnością będzie chciała zainkasować pierwsze trzy punkty. Nasz typ 1.

3. kolejka Klasy A gr. Poznań I

1 września, 17:30 Jurand Koziegłowy - IKP Olimpia Poznań