Podsumowanie 20. kolejki

Olimpia Poznań z pewnym awansem do Klasy A. W walce o drugą lokatę pozostały cztery ekipy, które ze zmiennym szczęściem radziły sobie w miniony weekend. Derby Poznania dla Poznań FC.
Co jeszcze działo się na ligowych boiskach? Zapraszamy na podsumowanie 20. kolejki Klasy B grupy Poznań I.

19. zwycięstwo w sezonie odniosła Olimpia Poznań, która nie dała żadnych szans ekipie Meblorza Swarzędz wygrywając 6:1. Strzelanie już w 4. minucie meczu rozpoczął Sławomir Urbaniak, który później dołożył jeszcze jedno trafienie. Piłkarze z Poznania musieli czekać na dwa niedzielne rozstrzygnięcia, aby już teraz móc świętować awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Swój mecz musiał przegrać Lechita oraz Błękitni Owińska i tak się właśnie stało. Dzięki czemu Olimpia zapewniła sobie promocje do Klasy A już na sześć kolejek przed końcem sezonu. Gratulujemy Olimpii zasłużonego awansu. Trzeba przyznać, że drużyna dość znacznie wyróżniała się sportowo oraz organizacyjnie na tle innych ekip. Jak już wspominaliśmy piłkarze Lechity ulegli w wyjazdowym meczu Przemysławowi Poznań 0:2 i znacznie skomplikowali sobie drogę do Klasy A. Niemniej jednak do końca sezonu pozostaje sześć kolejek i dopóki piłka w grze sprawa awansu pozostaje nierozstrzygnięta. Duży krok w kierunku wyższej klasy rozgrywkowej postawił Piast Łubowo, który pokonał na wyjeździe Błękitnych Owińska 3:0, mimo tego, że aż do 80. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Łubowianie wygrali szósty mecz z rzędu. Sytuacja Błękitnych stała się mocno skomplikowana, a biorąc pod uwagę fakt, że drużyna za tydzień gra z Olimpią Poznań, to szanse na awans bardzo maleją. W meczu derbowym Poznań FC pokonał skromnie (1:0) czerwoną latarnię ligi Jadwiżański KS Poznań. Pomimo porażki taki wynik może napawać optymizmem fanów JKS. W Żydowie doszło do spotkania sąsiadów z ligowej tabeli. Fara Pelikan podejmowała Lotnika Poznań i jak można było przypuszczać wyrównany mecz zakończył się podziałem punktów (1:1), zatem został zachowany status quo. Ważne trzy punkty zdobył KS Łopuchowo, który pokonał na wyjeździe GKS Gułtowy w stosunku 3:1. Dzięki temu zwycięstwu gracze z Łopuchowa pozostaję w rywalizacji o drugie miejsce. Mecz KS Szczytniki – Wełnianka Kiszkowo został przełożony na 15 czerwca. Kto za nieco ponad miesiąc będzie, jako drugi cieszył się z awansu? Wydaje się, że zadecyduje o tym dopiero ostatnia kolejka sezonu. Z pewnością będzie bardzo interesująco!

Wynik 20. kolejki
Błękitni Owińska 0-3 Piast Łubowo