Podsumowanie 21. kolejki

21. kolejka przyniosła kilka ciekawych rezultatów, a piłkarze nie próżnowali i w siedmiu spotkaniach zdobyli łącznie aż 33 gole, co daje średnią 4,7 bramki na mecz. Nie obyło się bez niespodzianek, zapraszamy, zatem na przegląd wydarzeń z weekendu w Klasie B.

Lechita Kłecko odniósł 13. zwycięstwo w bieżących rozgrywkach pokonując na własnym stadionie Poznań FC 3:2, bramki dla niebiesko-żółtych zdobyli Kacper Serwatka, Bartosz Wiśniewski oraz Krzysztof Moskal. Bartosz niestety mecz okupił kontuzją i musiał przedwcześnie opuścić plac gry, mamy nadzieje, że uraz nie okaże się poważny i „Piciu” nie dołączy do dużego już grona kontuzjowanych graczy naszego zespołu.
Nie najlepiej dzieję się w ekipie Lotnika Poznań, w meczu przeciwko KS Szczytniki poznaniacy zagrali zaledwie w dziewięcioosobowym składzie. Chwała im za to, że nie oddali walkowerem tego spotkania, ale runda wiosenna w wykonaniu Lotników jest bardzo słaba. Za Poznaniakami w ligowej tabeli oprócz Jadwiżańskiego jest już tylko Wełnianka, która ma jeszcze zaległy mecz do rozegrania. Z kolei zespół ze Szczytnik był dość gościnny i dał sobie wbić nawet jedną bramkę, a w ligowej stawce plasuje się na 7. miejscu.
Wyrównany mecz stoczyły ekipy Meblorza Swarzędz i GKS Gułtowy, wynik 1:1 został ustalony jeszcze przed przerwą, a piłkarze ze Swarzędza tylko przez trzy minuty cieszyli się z prowadzenia.
Kolejne ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Olimpii Poznań, rozbili oni Błękitnych z Owińsk aż 8:0. Poznaniacy już w następnej kolejce mogą zapewnić sobie tytuł mistrzowski, a Błękitni do drugiego Piasta tracą aż dziewięć oczek i marzenia o awansie będą musieli raczej odłożyć na przyszły sezon. Do sporej niespodzianki doszło w Łopuchowie gdzie miejscowy Klub Sportowy nie sprostał Farze Pelikan Żydowo. Porażka kosztowała gospodarzy utratę trzecie miejsca, a strata do Piasta wzrosła do siedmiu punktów, Fara aktualnie jest 11. Przebudził się Przemysław Poznań, który odniósł trzecie zwycięstwo na wiosnę. Piłkarze z Poznania wygrali w Kiszkowie z Wełnianką po zaciętym spotkaniu 3:2 i są na 6. miejscu. Ważne, choć mniej okazałe jak mogłoby się wydawać zwycięstwo odniósł vice lider tabeli, Piast Łubowo. Zawodnicy Arkadiusza Kościańskiego przywieźli trzy punkty z wyjazdowego spotkania z czerwoną latarnię ligi Jadwiżański KS Poznań wygrywając 3:0. Tym samym Piast jest coraz bliżej upragnionego awansu do Klasy A.
Kolejka 21 - 13-14 maja
KS Szczytniki 8-1 Lotnik-1997 Poznań