Sparing na szóstkę.

Lechita Kłecko - Pałuczanka Żnin 6:1 (4:0)
bramki: Kacper Serwatka 2' k-52' Rafał Walczak 14' Bartosz Wiśniewski 33' Damian Wiśniewski 44' Piotr Saskowski 56'

Piłkarze Lechity odnieśli dziś pewne zwycięstwo w meczu sparingowym przeciwko Pałuczance Żnin. Już w 2. minucie wynik meczu otworzył Kacper Serwatka, który wykorzystał dobre podanie od Rafała Walczaka. W 14. minucie tym razem sam Walczak zdobył bramką, wykorzystując długie zagrania od Adriana Guzika. W 33. minucie długą piłkę na prawą stronę boiska zagrał Michał Kędziora, a Bartosz Wiśniewski nie miał problemów, aby umieścić ją w siatce. Tuż przed przerwą na 4:0 podwyższył Damian Wiśniewski. Strzał "Wiśni" próbował zablokować defensor gości, jednak zrobił to tak niefortunnie, że piłka przelobowała bramkarza ze Żnina i wpadła do bramki. W pierwszej części gry dwukrotnie świetnie w sytuacji sam na sam z napastnikiem rywali spisał się Daniel Wojciechowski, który zachował zimną krew i pewnie obronił 100% sytuację Pałuczanki. W 52. minucie wynik meczu zmienił Kacper Serwatka, który pewnie wykorzystał rzut karny. Cztery minuty później bramkę na 6:0 strzałem do pustej bramki zdobył Piotr Saskowski. Goście odpowiedzieli honorową bramką w 64. minucie i mecz zakończył się zwycięstwem Lechity 6:1. Lechita odniósł pewne zwycięstwo z mistrzem Klasy B grupy Bydgoszcz, co dobrze prognozuje przed startem sezonu, który rusza już za dwa tygodnie.
Tymczasem kłecczanie nie zwalniają tempa i już we wtorek rozegrają następny mecz kontrolny. Kolejnym sparingpartnerem Lechity Kłecko będzie drużyna WKS-u Owieczki. Piłkarze z Owieczek na co dzień występują w amatorskiej Międzygminnej Lidze Piłki Nożnej Pobiedziska - Łubowo. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia przydatności testowanych zawodników w naszym klubie. Zapraszamy wszystkich na mecz!