Zapowiedź 1. kolejki

Po dwóch miesiącach przerwy wracamy do ligowych zmagań. Na inaugurację sezonu Lechita zmierzy się z Jurandem Koziegłowy.

Mecz pomiędzy Lechitą a Jurandem zapowiada się bardzo interesująco, w poprzednim sezonie w Owińskach, gdzie swoje mecze rozgrywa zespół z Koziegłów był remis (1:1), a bramkę w doliczonym czasie dla naszego zespołu z rzutu karnego zdobył Mateusz Kriger. Natomiast w meczu rewanżowym rozegranym w maju kłecczanie zwyciężyli (2:0) po bramkach Kacpra Serwatki i Piotra Saskowskiego. Obie ekipy na zakończenie rozgrywek dzielił zaledwie jeden punkt w ligowej tabeli, co potwierdza, że drużyny w poprzednim sezonie prezentowały bardzo zbliżony poziom.

Wyniki gier kontrolnych Juranda mogą budzić podziw, zespół z Koziegłów w pięciu grach wygrał aż czterokrotnie i raz zremisował. Koziegłowianie zdobyli aż 18 bramek, przy czym tracąc zaledwie trzy. Drużyna w trakcie letniego okienka transferowego nie dość, że wzmocniła się nowymi graczami, to na dodatek z klubu nikt nie odszedł i z pewnością mocną stroną zespołu będzie zgranie zawodników. Sezon 2018/2019 dla Juranda będzie piątym z rzędu na A Klasowych boiskach.

Wyniki meczów sparingowych Juranda:
GKS Golęczewo - Jurand Koziegłowy 1:8
Jurand Koziegłowy - Pogrom Luboń 3:0 (Turniej u Puchar Prezesa KKS JURAND, 2x20min)
Jurand Koziegłowy - Antares Zalasewo 1:1 (Turniej u Puchar Prezesa KKS JURAND, 2x20min)
Jurand Koziegłowy - Poznańska 13 Poznań 3:1
Złoci Złotkowo - Jurand Koziegłowy 0:3

Lechita podczas letnich przygotowań do sezonu również nie próżnował. Bilans bramkowy kłecczan w sześciu meczach wyniósł 14:5. Żółto-niebiescy cztery razy schodzili z boiska jako zwycięzcy, a dwukrotnie remisowali. Jednak nie wyniki gier sparingowych były najważniejsze podczas miesięcznego okresu przygotowawczego. Zawodnicy Piotra Kubalewskiego pracowali mocno nad wydolnością tlenową, taktyką oraz zgraniem nowych graczy, aby w ligowych meczach zaprezentować się jak najlepiej. Z drużyny odeszło trzech zawodników, a w ich miejsce na ten moment sprowadzono pięciu nowych i to na pewno nie jest koniec wzmocnień. Dla młodego zespołu z Kłecka nadchodzący sezon będzie dopiero drugim na poziomie Klasy A, a średnia wieku wszystkich zawodników zgłoszonych do rozgrywek wynosi zaledwie 22,9 lat.

Wyniki meczów sparingowych Lechity:
Sparta Janowiec - Lechita Kłecko 1:4
Lechita Kłecko - WKS Owieczki 2:0 (Turniej im. R. Rubla i A. Kroenke, 2x20min)
Lechita Kłecko - Lechita Kłecko Oldboje 3:1 (Turniej im. R. Rubla i A. Kroenke, 2x20min)
Sokół Mieścisko - Lechita Kłecko 0:2
Lechita Kłecko - Mieszko Gniezno Jr. St. 2:2
Pałuczanka Żnin - Lechita Kłecko 1:1

Zmagania w pierwszej kolejce rozpoczną się równocześnie na czterech boiskach. W Dolsku dojdzie do pojedynku beniaminków, miejscowy Zawisza zmierzy się z Antaresem Zalasewo. Wydaje się, że faworytem tego meczu będą goście, którzy po udanej wiośnie awansowali pewnie do Klasy A zwyciężając swoją grupę. Jednak Zawisza to trudny rywal na własnym boisku. W poprzednim sezonie nie przegrał żadnego spotkania grając u siebie. Również w Owińskach czeka nas starcie beniaminków. Błękitni rywalizować będą z Polonią Poznań, która w zeszłym sezonie zdominowała swoją grupę i świetnym stylu awansowała do wyższej klasy. Warto zaznaczyć, że poloniści nie dość, że nie przegrali żadnego meczu (22 zwycięstwa i 2 remisy), to zaaplikowali rywalom aż 140 bramek! Także, chyba nikt nie ma wątpliwości, że to drużyna ze stolicy Wielkopolski będzie faworytem tego meczu. W Niechanowie po trzy punkty powinni łatwo sięgnąć gospodarze, którzy są głównym kandydatem do awansu. Pelikan przed własną publicznością zmierzy się z drugą drużyną Kłosa Zaniemyśl. Zawodnicy z Niechanowa po fatalnej rundzie wiosennej poprzedniego sezonu mają z pewnością teraz coś do udowodnienia i będą chcieli zacząć rozgrywki od zwycięstwa. Ciekawostką jest fakt, że również rok temu obie ekipy spotkały się na inaugurację ligi, wówczas Pelikan zwyciężył 3:0, ale przez grę nieuprawnionego zawodnika został ukarany walkowerem. Drugi z faworytów do awansu Meblorz Swarzędz zagra z KS Łopuchowo. Meblorze chcą pójść na fali poprzedniego awansu i w tym roku również przeskoczyć do wyższej ligi. Do zespołu sprowadzono kilku bardzo dobrych zawodników z przeszłością w trzecio i czwarto ligowych zespołach, co powinno zaowocować dobrą grą. Niedzielne zmagania rozpoczną się w Książu Wielkopolskim od meczu Pogoni z Clescevią Kleszczewo. Zawodnicy z Książa w poprzednim sezonie niemal na samym finiszu przegrali awans do Klasy Okręgowej, a Clescevia zakończyła rozgrywki dopiero na 12. miejscu. W tym roku Pogoń znów może być mocna i powinna rozpocząć sezon od zgarnięcia trzech punktów. Mający duże aspiracje Piast Łubowo wybierze się do Manieczek na mecz z tamtejszym kolejnym beniaminkiem ligi. Orkan po wielu latach gry w Klasie B, w końcu wywalczył upragniony awans i z pewnością może być wymagającym rywalem zwłaszcza na własnym boisku. W sezonie 2017/2018 drużyna wygrała grupę trzecią B Klasy, gdzie pokonała m.in. Poznań FC, Zawiszę Dolsk czy Pogrom Luboń. Z kolei Piast poprzedni sezon zakończył na 7. miejscu, a teraz po zdobyciu cennego doświadczenia oraz po sprowadzeniu aż 11 zawodników mierzy w wyższe lokaty.

Sezon zapowiada się naprawdę bardzo emocjonująco, a walka o dwa miejsca premiowane awansem do Klasy Okręgowej powinna toczyć się do samego końca. Z ligi spadną dwie drużyny i także tutaj powinniśmy być świadkami ciekawej rywalizacji.

Zestaw par 1. kolejki
Zawisza Dolsk - Antares Zalasewo 18 sierpnia, 17:00