Zwycięstwo ze specjalną dedykacją

W 3. Kolejce rozgrywek Klasy A Lechita na własnym boisku podejmował drugą drużynę Kłosa Zaniemyśl. Po niezłej grze kłecczanie zwyciężyli pewnie 3:0, a zwycięstwo zadedykowali zmarłemu tragicznie niedawno Wiktorowi Gręzickiemu. Mecz poprzedziła minuty ciszy ku pamięci śp. Wiktora.

Drużyna Kłosa w poprzednim sezonie z trudem utrzymała się w lidze, natomiast lechici byli typową drużyną środka tabeli. W tym roku wiele wskazuje, że piłkarze z Zaniemyśla znów będą musieli walczyć o utrzymanie, natomiast Lechita póki co zdobywa cenne punkty.

Pierwszy groźny atak w meczu przeprowadzili gospodarze w 7. minucie, Bartosz Wiśniewski zgrał piłkę przed pole karne do nabiegającego Huberta Andrzejewskiego, a jego mocny strzał poszybował nieznacznie nad poprzeczką bramki rywali. Na kolejną składną akcje musieliśmy czekać zaledwie pięć minut. Po ładnej wymianie piłki w polu karnym znalazł się Jakub Wiśniewski i dokładnym podaniem obsłużył niepilnowanego Sławomira Kasprzaka, który wpakował piłkę do bramki w drugim meczu z rzędu. W 22. minucie było już 2:0, ponownie w roli asystującego wystąpił Jakub Wiśniewski. Tym razem dokładnie „Wiśnia” dośrodkował futbolówkę z rzutu różnego na głowę Michała Kaczora. Goście próbowali odgryzać się szybkimi kontrami, ale ich próby były rozbijane przez dobrze funkcjonujący blok defensywy Lechity. W pierwszej części mimo jeszcze dwóch dobrych okazji gospodarzy więcej bramek już nie oglądaliśmy.

Druga połowa nie była zbyt porywającym widowiskiem. Lechici spokojnie kontrolowali grę, natomiast goście nie mieli zbytnio pomysłu na sforsowanie kłeckoskiej obrony. W 59. minucie rzut różny wykonywał Bartosz Wiśniewski, a w polu karnym najwyżej znów wyskoczył Michał Kaczor, który po raz drugi dziś pokonał bramkarza rywali. W ostatnim kwadransie gry swoje szanse mieli jeszcze Bartosz i Jakub Wiśniewscy, ale ich strzały minęły o centymetry słupek bramki.

Skład Lechita: D. Wojciechowski – K. Kubalewski, (80’ R. Olszewski), M. Kriger, A. Guzik (72’ M Kędziora), D. Wiśniewski – H. Andrzejewski (60’ K. Janas), M. Kaczor, S. Kasprzak (67’ M. Woźniak), J. Wiśniewski, R. Walczak (72’ K. Kozioł) - B. Wiśniewski (80’ P. Tomczak)