Ann Just Gniezno z Pucharem Prezesa!

1 lipca w niedzielne popołudnie na plaży miejskiej w Kłecku odbyła się 3. edycja Turnieju Piłki Plażowej o Puchar Prezesa GKS Lechita Kłecko Karola Grzechowiaka. Do rywalizacji na piasku przystąpiło sześć drużyn, a do wyłonienia zwycięzcy we finale potrzebne były rzuty karne. Turniej został rozegrany w ramach Otwarcia Sezonu Letniego zorganizowanego przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku, a za sam przebieg rozgrywek odpowiadał zarząd GKS Lechita Kłecko.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a w meczu otwarcia gospodarz turnieju Lechita Kłecko zmierzył się z ekipą z Polskiej Wsi. Pomimo niezłych okazji strzeleckich z obu stron, nie doczekaliśmy się bramek. Jako pierwsi do walki o awans do finału w grupie B przystąpiły ekipy Ann Just Gniezno oraz My Tu Tylko Sprzątamy. Bardziej doświadczeni gnieźnianie po bramkach Patryka Jarzyńskiego i Joachima Andrzejczaka wygrali 2:0. Kolejny mecz również zakończył się dwubramkowym zwycięstwem, tym razem Polska Wieś po trafieniach w odstępie trzech minut Dominika Saukensa i Mikołaja Rożka pokonała Post Luchtakanalen. Ostatni do gry przystąpili Juniorzy Młodsi Lechity Kłecko, którzy w grupie B zmierzyli się z My Tu Tylko Sprzątamy. Wynik rywalizacji dla tych drugich otworzył Wojciech Mikołajczyk, ale młodzi kłecczanie odpowiedzieli bramką Kacpra Bodzieszyka i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Ostatnim starciem w grupie A był pojedynek Lechity Kłecko z Post Luchtaknalen, ci drudzy walczyli już jedynie o drugie miejsce w grupie premiowane grą w meczu o 3. miejsce, natomiast lechici musieli zwyciężyć różnicą przynajmniej dwóch bramek. Wszystko szło zgodnie z planem, gdy wynik dla żółto-niebieskich otworzył Rafał Walczak, ale ekipa Post Luchtaknalen wcale nie zamierzała oddać łatwo meczu i po trafieniu Adriana Łuckiego było 1:1. W końcówce meczu kłecczanie przycisnęli jeszcze bardziej, a do siatki rywali trafili Piotr Saskowski i Mateusz Kriger. Wygrana 3:1 zapewniła Lechicie awans do finału. W ostatnim meczu fazy grupowej także i juniorzy z Kłecka walczyli do końca o finał rozgrywek, jednak ich spotkanie zakończyło się podziałem punktów (0:0) z Ann Just Gniezno i to ekipa z pierwszej stolicy Polski awansowała do finału.

W meczu o 3. miejsce naprzeciw siebie stanęli zawodnicy Polskiej Wsi i juniorzy Lechity. Po pierwszej połowie za sprawą trafienia z rzutu wolnego Bartosza Głowskiego bliżej podium była Polska Wieś, jednak w drugiej części gry juniorzy odpowiedzieli golami Mateusza Mikołajczyka oraz Łukasza Zięby i to oni ostatecznie sięgnęli po brązowe medale. Warto odnotować, że młodzi lechici podczas turnieju nie przegrali żadnego meczu. W wielkim finale gospodarz Lechita Kłecko rywalizował z faworytem Ann Just Gniezno – zwycięzcą grupy B. Mecz przyniósł wiele emocji oraz ciekawych zagrań, a wynik otworzył najlepszy strzelec kłecczan – Piotr Saskowski. Ann Just dążył do wyrównania, co chwilę ostrzeliwując bramkę Adama Garczyka, a do remisu doprowadził Joachim Andrzejczak, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką obrońcy Lechity. Jako, że więcej goli już nie oglądaliśmy, to o tym kto sięgnie po puchar za pierwsze miejsce musiał zadecydować konkurs rzutów karnych, w których zawodnicy Ann Just okazali się bezbłędni i to oni zwyciężyli w całych rozgrywkach. Statuetka najlepszego strzelca powędrowała również do Gniezna, a konkretnie do Joachima Andrzejczaka, natomiast najlepszym bramkarzem wybrany został Bartosz Głowski z Polskiej Wsi. Pamiątkowe puchary, statuetki oraz upominki uroczyście wręczył Burmistrz Gminy Kłecko Adam Serwatka. Wszystkim drużynom gratulujemy świetnych meczów, a także gry fair play. Do zobaczenia za rok!

Klasyfikacja końcowa 3. edycji Turnieju Piłki Plażowej o Puchar Prezesa GKS Lechita Kłecko Karola Grzechowiaka:
1. Ann Just Gniezno
2. Lechita Kłecko