Grali u nas - Sławomir Suchomski

Grali u nas -  Sławomir Suchomski

Nasi piłkarze mają już wolne, ale nasza strona nie zwalnia tempa. Podczas przerwy zimowej przygotowaliśmy dla Was kilka rzeczy, zaczynamy od cyklu "Grali u nas" na początek sylwetka Sławomira Suchomskiego.

Sławomir Suchomski (ur. 22 października 1966 w Tucholi) w Lechicie występował w latach 2005-2006. Do Kłecka trafił z czwartoligowej Olimpii Elbląg i swoją dobrą grą w rundzie wiosennej znacznie przyczynił się do wygrania Klasy Okręgowej naszej drużyny w sezonie 2005/2006. Po awansie do czwartej ligi w barwach Lechity rozegrał jeszcze rundę jesienną, by zimą przenieść się do ligowego rywala – Promienia Opalenica. W swojej karierze rozegrał 271 spotkań na boiskach pierwszoligowych (ówczesna Ekstraklasa) w których zdobył 64 bramki. Reprezentował takie zespoły jak: Olimpia Poznań, GKS Bełchatów, Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski czy w Lech Poznań. W drużynie „Kolejorza” grał u boku m.in. Macieja Żurawskiego czy Michała Golińskiego. Dla Lecha zdobył siedem bramek, niestety nie wystarczyło to do utrzymania w lidze. Próbował swoich sił również w futsalu w drużynie Holiday Chojnice, z którą awansował do pierwszej ligi. Po zawieszeniu butów na kołku został trenerem piłkarskim, poprowadził drużynę Chojniczankę Chojnice z Klasy Okręgowej do drugiej ligi. Później trenował m.in. Tur Turek, Lech Rypin, Fogo Luboń, Sparta Brodnica, KKS 1925 Kalisz.