Grali u nas - Paul Ofolete

Tym razem w serii "Grali u nas" wybieramy mocno egzotyczny kierunek i przypominamy Wam nigeryjskiego napastnika, który bronił barw naszego zespołu ponad 10 lat temu.

Pochodzący z Nigerii Paul Ugochukwu Ofolete był pierwszym i jak do tej pory jedynym obcokrajowcem grającym w Lechicie. W Kłecku spędził sezon 2004/05, występując na pozycji napastnika w rozgrywkach Klasy Okręgowej, które Lechita zakończył na drugim miejscu. Przed przyjściem do naszego zespołu Nigeryjczyk występował w III-ligowej Legionovii Legionowo, a wcześniej nawet w estońskim klubie FC Levadia Maardu. Ofolete mimo strzeleniu kilku goli okazał się bardziej atrakcją niż znaczącym wzmocnieniem kłeckoskiego klubu i głównie zapamiętany został z śmiesznych „cieszynek” – czyli celebracji po zdobyciu bramki. Po epizodzie w Kłecku występował jeszcze we Włocłavii Włocławek i Starcie Otwock. Większość kibiców w Kłecku wspomina Paula, jako bardzo wesołego piłkarza i człowieka. Pamiętacie którąś z jego cieszynek?