I Bieg Pamięci Obrońców Kłecka przeszedł do historii

9 września odbyła się pierwsza edycja Biegu Pamięci Obrońców Kłecka, który współorganizował nasz klub razem z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kłecku oraz Gminą Kłecko.

Jako pierwsze na linii startu stanęły dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które ścigały się na dystansie 100 metrów. W tej kategorii łącznie w biegu wzięło udział 41 dzieci. Wśród chłopców zwyciężył Adam Korobacz z Kłecka, a najszybszą dziewczynką okazała się Gabriela Duber z Poznania. W kolejnym biegu, tym razem na odcinku 200 metrów wystartowało 25 dzieci w wieku 7-9 lat. Pierwszy linie mety z chłopców minął Dominik Szczepanek z Łopienna, a w rywalizacji dziewczynek wygrała Zofia Wasielewska z Kłecka. Trzecią kategorią był bieg dzieci w wieku 10 – 12 lat na 300 metrów. Najszybszym chłopcem okazał się Oliwier Sajewski z Wągrowca, a wśród dziewczynek Wiktoria Turonek z Kłecka. Ostatnimi zawodami przed biegiem głównym był wyścig dla dziewczyn w wieku 13 – 15 lat na 500 metrów, tutaj bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Biront z Kłecka. Wszyscy młodzi biegacze zostali udekorowani pamiątkowymi medali, a najlepsze trójki dodatkowymi statuetkami. Najmłodszymi biegaczami reprezentującymi Lechitę byli Iga Kolmer i Cezary Wochna.

O godzinie 15 do rywalizacji na dystansie 5 i 10 km przystąpili dorośli. Start oraz meta były usytuowane na rynku w Kłecku, a trasa prowadziła ulicami miasta. Bieg mężczyzn na 5 km z czasem 17:12 wygrał Paweł Rezulak z Orchowa reprezentujący klub Witkowo Biega. Tuż zanim na podium uplasowali się reprezentanci Altomu Gniezno Adrian Kowalski i Przemysław Orchowski. Najlepszym przedstawicielem Kłecka był Dariusz Serbin, który zajął 5. miejsce. Lechitę Kłecko na tym dystansie reprezentował jeden zawodnik, a był to Artur Borowiak, który przybiegł do mety osiemnasty. Pierwsze miejsce w kategorii kobiet wśród pań zwyciężyła Marzena Siwińska z czasem 20:29, która podobnie jak zwycięzca u mężczyzn reprezentuje Witkowo Biega. Na drugim miejscu bieg ukończyła Wiktoria Wojtkowiak z Kłecka, a trzecia była Anna Dombek-Dzionek z klubu Czesław Biega Gniezno. Najlepsza z naszego klubu była Izabela Wochna, która zajęła 6. miejsce, a oprócz niej żółto-niebieskie barwy reprezentowały Joanna Szałek (9. miejsce), Lidia Kondracka (14. miejsce), Kinga Knasiak-Jaskulska (15. miejsce) oraz Natalia Maciuszek (22. miejsce) Bieg na 5 kilometrów ukończyło 63 zawodników.
Bieg na 10 kilometrów był popisem kłecczanina reprezentującego OŚ AZS Poznań – Kacpra Kwapiszewskiego, który z czasem 33:27 wyprzedził drugiego Jarosława Wawrzynkiewicza ze Śremu prawie o pięć minut. Najniższe miejsce na podium zajął nasz biegacz-trener Artur Kolmer. Z kobiet najszybsza była Joanna Stawowa z Żydowa, która uzyskała czas 42:31, a tuż za nią na podium uplasowały się Monika Kaźmierczak-Pućka z Night Runners Gniezno oraz Wioleta Florkiewicz z klubu Chłodex. Wysokie 7. miejsce wśród pań z czasem 50:18 zajęła nasza biegaczka Anna Adamska, a Lechitę reprezentowali również Maciej Grzechowiak (33. miejsce), a także „weteran” Radosław Witkowski (34. miejsce). Do mety, na której na każdego czekał medal dobiegło 50 zawodników. Oprócz wspomnianych medali, wszyscy uczestniczyli otrzymali napój izotoniczny, pamiątkowe gadżety z biegu oraz ciepły posiłek. Najlepsi biegacze otrzymali statuetki, zegarki sportowe oraz bony do wykorzystania w sklepach z artykułami sportowymi. Jeden z głównych współorganizatorów biegów Artur Kolmer na łamach naszej strony pragnie podziękować wszystkim dzieciom, biegaczom oraz sponsorom, a także zapewnia, że za rok widzimy się na drugiej edycji biegu!