Lechita gromi Pelikana 4:0!

W sobotę w Kłecku doszło do derbowego pojedynku pomiędzy miejscowym Lechitą a Pelikanem Niechanowo. Faworytem tego meczu był spadkowicz z Niechanowa, który przed sezonem znacznie wzmocnił się zaciągiem z Mieszka Gniezno i poważnie myśli o powrocie do Klasy Okręgowej.

Zespół Pelikana od trzech tygodni prowadzi Aleksander Stachowiak, który w przeszłości trenował Lechitę, jednak powrotu po latach do Kłecka nie będzie miło wspomniał. Co prawda to jego zespół, jako pierwszy stworzył groźną akcję w derbowym meczu, ale bezpośredni strzał z 5. minuty z rzutu wolnego Andrzeja Stefańskiego trafił tylko w słupek. Już dwie minuty później odpowiedzieli gospodarze. Z okolicy narożnika boiska piłkę na głowę Alana Tomkowiaka dośrodkował Mateusz Kriger, a ten pierwszy pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. W 21. minucie trójkowa akcja Serwatka – Wiśniewski – Tomkowiak przyniosła drugą bramkę dla kłecczan. Kacper Serwatka zagrał piłkę na wolne pole do Bartosza Wiśniewskiego, a ten z pierwszej piłki dograł do Alana Tomkowiaka, który precyzyjnym strzałem z pola karnego podwyższył na 2:0. W kolejnych fragmentach gry obie ekipy nie potrafiły stworzyć sobie dogodnych okazji do zdobycia bramki, z pewnością miała na to wpływ pogoda (silny wiatr i deszcz) oraz stan boiska, które przez warunki atmosferyczne w ostatnim czasie mocno ucierpiało. W 43. minucie okazję na zdobycie klasycznego hattricka miał Tomkowiak, ale tuż przed oddaniem strzału piłka skoczyła na nierówności i uderzenie zdobywcy dwóch pierwszych bramek poszybowało wysoko nad poprzeczką bramki Szafrana.

Od początku drugiej połowy trener Stachowiak postawił wszystko na jedną kartę desygnując do gry kolejnego napastnika w postaci doświadczonego Zbigniewa Kościańskiego, a pierwsza jego próba już w 47. minucie została pewnie wyłapana przez Michała Karwańskiego. W 55. minucie Alan Tomkowiak dograł do Kacpra Serwatki, który znalazł się w sytuacji „oko w oko” z bramkarzem Pelikana i pewnym strzałem przy słupku podwyższył na 3:0. Ten gol już zdecydowanie podciął skrzydła gościom, którzy nie potrafili przebić się przez szczelną defensywę Kłecka. Lechita mimo wyraźnego prowadzenia grał do końca o kolejną bramkę, a sztuka ta udała się na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. W tej sytuacji nie popisała się obrona niechanowian, a piłka trafiła do Piotra Saskowskiego, który z bliska ustalił wynik meczu na 4:0 dla Lechity. Piłkarze Lechity pokazali zdecydowanie większą wole walki i zaangażowanie od zawodników Pelikana w tym spotkaniu, co zdecydowanie przełożyło się na rezultat meczu i drugie z rzędu wygrane derby powiatu przez kłecczan.

Lechita Kłecko – Pelikan Niechanowo 4:0 (2:0)
bramki: 7’ 21’ Alan Tomkowiak, 55’ Kacper Serwatka, 87’ Piotr Saskowski

żółte kartki: Adrian Guzik – Andrzej Stefański, Patryk Waluszyński, Marcin Stupczyński

Skład Lechita: Michał Karwański (86’ Daniel Wojciechowski) – Piotr Kubasik, Michał Kędziora, Mateusz Kriger, Adrian Guzik (71’ Krzysztof Woźniak) – Michał Kaczor, Piotr Saskowski, Rafał Walczak, Bartosz Wiśniewski (79’ Stefan Grzechowiak), Rafał Walczak, Alan Tomkowiak (84’ Mikołaj Woźniak) – Kacper Serwatka