Derby z Piastem dla Lechity!

Piast Łubowo – Lechita Kłecko 0:2 (0:0)
bramki: 60’ Alan Tomkowiak, 71’ Kacper Serwatka

Listopadowe spotkania często rozgrywane są w trudnych warunkach pogodowych lub na grząskich murawach, tak też było w sobotnie popołudnie w Łubowie, gdzie miejscowy Piast rywalizował w derbowym starciu z Lechitą Kłecko. Mimo tego mecz był prowadzony w szybkim tempie, a kibice zobaczyli ciekawe widowisko zakończone pewnym zwycięstwem Lechity.

Mecz był zapowiadany, jako pojedynek dwóch snajperów, którzy w tym sezonie mają na swoim koncie po 11 trafień, czyli Damiana Grzesiaka z Piasta i Kacpra Serwatkę z Lechity. Na pierwszą groźną sytuację trzeba było czekać do 12. minuty, w której to właśnie ten drugi napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Piłka skoczyła jeszcze przed interweniującym golkiperem, ale na jego szczęście minęła lewy jego słupek bramki. Piast odpowiedział dwie minuty później niecelnym strzałem z dystansu Artema Zakharova. Z upływem czasu kłecczanie zaczęli stwarzać sobie coraz to groźniejsze sytuacje i w osiem minut oddali aż cztery strzały. Najpierw głową uderzał Alan Tomkowiak, chwilę później strzał z powietrza oddał Kacper Serwatka, ale w obu tych dwóch przypadkach górą był Alan Piechowiak. W 23. minucie piłkę na wysokości pola karnego Piasta przejął Piotr Saskowski, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Minutę później Bartosz Wiśniewski szybko rozegrał rzut wolny podając do Alana Tomkowiaka, ale jego mocny strzał z dystansu na rzut różny odbił Piechowiak. Po upływie pół godziny gry indywidualną akcję przeprowadził Damian Grzesiak, ale Michał Karwański nie miał problemów z wyłapaniem jego strzału i do przerwy nie doczekaliśmy się bramek.

W drugiej połowie pierwszą groźną okazję stworzył obrońca gospodarzy, który było blisko pokonania własnego bramkarza, jednak po jego kiksie piłka przeleciała nad poprzeczką. W 57. Minucie drugi pojedynek sam na sam Serwatka – Piechowiak ponownie wygrał bramkarz Łubowa, który sparował piłkę na rzut różny. W 60 minucie na przedpolu karnym interweniował Piechowiak, który nie zrozumiał się z własnym obrońcą, a piłkę przejął Alan Tomkowiak i strzałem lewą nogą umieścił ją w siatce. Od 64. minuty łubowianie musieli radzić sobie w dziesiątkę, ponieważ drugą zasłużoną żółtą kartkę otrzymał ich skrzydłowy Maciej Adamski. W 71. minucie po składnej akcji Lechity na 2:0 podwyższył Kacper Serwatka zdobywając swoją 12. bramkę w sezonie. Dwie minuty później kontaktowego gola mógł zdobyć Damian Grzesiak, ale zmierzającą tuż przy słupku do bramki piłkę w świetnym stylu na rzut rożny sparował Michał Karwański, który do końca meczu zachował czyste konto, a Lechita mógł cieszyć się z cennego wyjazdowego zwycięstwa.

Skład Piast: Alan Piechowiak - Arkadiusz Wiśniewski (78’ Michał Kanclerz), Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak - Karol Szwajcowski (82’ Kamil Maciejewski), Artem Zakharov, Filip Adamski (72’ Patryk Kanclerz) - Damian Grzesiak, Krystian Grzesiak, Maciej Adamski

Skład Lechita: Michał Karwański – Piotr Kubasik, Piotr Stefankiewicz (75’ Michał Kędziora), Mateusz Kriger, Adrian Guzik (70’ Krzysztof Woźniak) – Michał Kaczor, Piotr Saskowski (81’ Daniel Wojciechowski), Rafał Walczak, Bartosz Wiśniewski (86’ Mikołaj Woźniak), Rafał Walczak, Alan Tomkowiak – Kacper Serwatka