Podsumowanie 18. kolejki

Piłkarze w Poznańskiej Klasie B rozegrali w miniony weekend 18. kolejkę sezonu 2016/17. Mimo tego, że jeden mecz zakończył się bezbramkowym remisem, to w siedmiu spotkaniach padło aż 37 bramek.

Kolejne przekonujące zwycięstwo odniosła Olimpia Poznań, która w derbowym meczu pokonała Lotnika Poznań aż 9:0! Pod nieobecność lidera klasyfikacji strzelców Marcina Daniela, ciężar zdobywania goli rozłożył się na kilku innych zawodników. Trzech graczy Sławomir Urbaniak, Sebastian Walkowiak oraz Damian Nawrocik trafiło po dwa razy do bramki rywali. Tym samym Olimpii brakuję już tylko dziewięciu punktów, aby zapewnić sobie awans do Klasy A. Skuteczności w tej kolejce piłkarzom lidera ligi pozazdrościł KS Szczytniki, który rozgromił Jadwiżański KS Poznań 10:0! Dla gospodarzy było to już czwarte wiosenne zwycięstwo. Wydawało się, że w tej rundzie nie będziemy świadkami już tak wysokich wyników w wykonaniu JKS, ale jednak młody zespół z Poznania wciąż musi płacić frycowe, a w obecnych rozgrywkach stracił już 196 goli. Żadnej bramki nie zobaczyliśmy w meczu Fary Pelikan Żydowo z Lechitą Kłecko, o tym pojedynku pisaliśmy już wczoraj. Za to kibice w Swarzędzu obejrzeli pełen dramaturgii oraz zwrotów akcji świetny mecz, w którym miejscowy Meblorz zmierzył się z KS Łopuchowo. Wynik spotkania już w pierwszej minucie otworzyli gospodarze, jednak później do pracy wzięli się gracze z Łopuchowa i między 25 a 36 minutą zdobyli aż trzy bramki, ale Meblorz już w następnej minucie zdołał strzelić kontaktową bramkę. Gospodarze zapowiadali walkę do końca w rundzie rewanżowej i dzięki uporowi udało im się doprowadzić do remisu na pięć minut przed zakończeniem meczu. Łopuchowo po stracie dwóch punktów spadło na trzecie miejsce w tabeli, a nowym vice liderem został Piast Łubowo, który w przekonującym stylu rozbił na wyjeździe Przemysława Poznań 5:1. Dla łubowian było to już czwarte z rzędu zwycięstwo, natomiast poznaniacy przegrali piąty mecz w rundzie wiosennej. Ważne trzy punkty zainkasowali Błękitni Owińska, którzy pokonali nieobliczalny, choć grający mocno w kratkę zespół Poznań FC. Tym samym piłkarze z Owińsk wciąż pozostają w walce o awans. Do ciekawego meczu doszło również w dolnych rejonach tabeli, pierwsze zwycięstwo po półrocznej niemocy wygrała Wełnianka Kiszkowa, która zwyciężyła 2:1 GKS Gułtowy na jego boisku.
Następna seria spotkań zostanie rozegrania już za dwa dni, zatem ten tydzień wskażę nam drużyny, które dobrze przepracowały zimę i są odpowiednio przygotowane fizycznie do tak częstego grania.