Zapowiedź 19. kolejki.

Dopiero co opadły emocje związane z poprzednią kolejką, a już jutro piłkarze Lechity Kłecko rozegrają kolejne spotkanie o Mistrzostwo Klasy B. Tym razem w meczu przed własną publicznością zmierzą się z KS Szczytniki.

Lechita mimo słabszej ostatnio dyspozycji pozostaje wciąż w gronie zespołów walczących o drugie premiowane awansem miejsce. Lechici na Stadionie Miejskim w Kłecku zmierzą się z dobrze spisującym się na wiosnę KS Szczytniki. Drużyna spod Poznania wygrała już w tym roku cztery z pięciu rozegranych meczów i do 6. w tabeli Meblorza traci zaledwie dwa punkty. Drużyna ze Szczytnik w sobotę rozgromiła Jadwiżański KS Poznań aż 10:0 i z pewnością do Kłecka przyjedzie bardzo zmotywowana, być może na korzyść tej ekipy może wpłynąć również fakt, że będzie miała jeden dzień więcej na regenerację po ostatnim spotkaniu od „Lechitów”. Jesienią kłecczanie po dobrym meczu zwyciężyli aż 11:3, jednak ten wynik został zweryfikowany, jako walkower na ich nie korzyść. Sędzią tego pojedynku będzie Pan Damian Reniec z Poznania, a pierwszy gwizdek zabrzmi w środę o godzinie 16.
Z siedmiu zaplanowanych meczów w tej serii, jutro zostanie rozegranych pięć, ponieważ mecz Jadwiżański KS Poznań - Przemysław Poznań odbył się już 15 kwietnia, a górą w nim była ekipa Przemysława, która wygrała przekonująco 5:1. Natomiast mecz Meblorza Swarzędz z Błękitnymi Owińska został przełożony na kolejną środę (10.05).
Jako pierwsi na boisko w samo południe wybiegną piłkarze vice lidera rozgrywek Piasta Łubowo i Poznania FC. Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji będą łubowianie, którzy coraz głośniej pukają do drzwi prowadzących do Klasy A i z pewnością będą chcieli odnieść piąte z rzędu ligowe zwycięstwo. W Kiszkowie dojdzie do derbów Powiatu Gnieźnieńskiego, w których Wełnianka Kiszkowo zmierzy się z Farą Pelikan Żydowo. Kiszkowska drużyna opromieniona wyjazdowym zwycięstwem z niedzieli, na które czekała aż pół roku z pewnością będzie chciała pójść za ciosem i przed własną publicznością zainkasować kolejny komplet punktów. Ostatnim środowym meczem będzie pojedynek prawdziwy hit kolejki, trzeci w tabeli KS Łopuchowo podejmie lidera Olimpię Poznań. Wydaje się, że jeśli ktoś może stanąć na drodze piłkarzy z Poznania, to już tylko gospodarze tego spotkania. Łopuchowo marzy o powrocie do Klasy A, jednak jutrzejszy mecz może oddalić te marzenia, ponieważ Olimpia kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i jest już bardzo blisko awansu.
19. kolejka
15 kwietnia, Jadwiżański KS Poznań 1-5 Przemysław Poznań