Podsumowanie 19. kolejki

W środę została rozegrana już 19. kolejka ligowa, czas zatem sprawdzić co wydarzyło się na B Klasowych boiskach.

Z siedmiu zaplanowanych meczów tej serii w środę rozegranych zostało pięć, ponieważ mecz Jadwiżański KS Poznań - Przemysław Poznań odbył się już 15 kwietnia, a górą w nim była ekipa Przemysława, która wygrała przekonująco 5:1. Natomiast mecz Meblorza Swarzędz z Błękitnymi Owińska został przełożony na kolejną środę (10.05).
Zespół Lechity jak już informowaliśmy rozgromił KS Szczytniki 7:1, po bramkach Kacpra Serwatki (x4), Piotra Saskowskiego, Krzysztofa Kubalewskiego oraz Rafała Walczaka. Tempa nie zwalnia Olimpia Poznań, która nie dała żadnych szans w wyjazdowym meczu KS Łopuchowo wygrywając przekonująco 6:0. Dwie bramki dla lidera ligi zdobył powracający po pauzie za kartki Marcin Daniel, który zdecydowanie przewodzi w klasyfikacji strzelców. Olimpia potrzebuję już tylko pięciu „oczek” do zapewnienia sobie awansu do Klasy A. Natomiast porażka Łopuchowa zepchnęła ten zespół na czwartą pozycję ze stratą czterech punktów do vice lidera Piasta Łubowo, który w meczu z Poznań FC musiał sporo się namęczyć, aby odnieść piąte z rzędu zwycięstwo. Już w 5. minucie spotkania na prowadzenie wyszli goście z Poznania, jednak Piast odpowiedział dwoma golami Damiana Grzesiaka. Ostanie pół godziny poznaniacy musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce, ogólnie sędzia w tym spotkaniu oprócz wspomnianej „czerwieni” pokazał również sześć żółtych kartek. Osłabienie rywali wykorzystali łubowianie, którzy w końcówce dołożyli trzecią bramkę. Odmienne nastroje niż w Łubowie panują w ekipie Lotnika Poznań, ponieważ w środę poznaniacy przegrali już piąty mecz z rzędu. Tym razem po emocjonującym widowisku Lotnicy ulegli GKS Gułtowy 3:5. Wyjazdowe spotkania nie służą drużynie z Poznania, a biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie mecze w rundzie wiosennej Lotnik gra na obcych stadionach, to nie wróży dobrze. Drugie z rzędu zwycięstwo odniosła Wełnianka Kiszkowo, która w derbach powiatu gnieźnieńskiego pokonała wysoko (4:0) Farę Pelikan Żydowo. Piłkarze z Kiszkowa dzięki lepszemu bilansowi wyprzedzili już lokalnego rywala w ligowej tabeli, Fara spadła na przed ostatnią pozycję.
Wyniki 19. kolejki
GKS Gułtowy 5-3 Lotnik-1997 Poznań