Zapowiedź 20. kolejki.

Piłkarski maraton na B Klasowych boiskach wchodzi w decydujący etap, w nadchodzący weekend piłkarze rozegrają trzeci mecz na przestrzeni tygodnia. Sprawdźmy jakie pojedynki czekają nas w 20. kolejce.

Meczem otwierającym 20. serię spotkań będą derby Poznania, w których Poznań FC zmierzy się z Jadwiżańskim KS Poznań. W pierwszym meczu tych drużyn było 11:3 dla Poznań FC i mimo tego, że drużyna wiosną nie notuje najlepszych wyników, to i tak jest zdecydowanym faworytem tej konfrontacji. Z kolei Jadwiżański nie może zdobyć choćby punktu już od 14 spotkań. Wszystkich kibiców Kłecku najbardziej interesować będzie wyjazdowy pojedynek Lechity z Przemysławem Poznań. Drużyna z Poznania w przeciwieństwie do większości drużyn w środę miała wolne, zatem mogła spokojnie regenerować siły i przygotowywać się do niedzielnego spotkania. Piłkarze Przemysława wiosną wygrali zaledwie jedno spotkanie i wszyscy mamy nadzieje, że na drugi komplet punktów będą musieli poczekać przynajmniej do następnej kolejki. W pierwszy meczu w Kłecku górą był Lechita, który po bramkach Damiana Wiśniewskiego, Mateusza Wojnowskiego i Piotr Saskowskiego zwyciężył 3:1. Nie mamy nic przeciwko, aby powtórzyć ten mecz w Poznaniu. Arbitrem tego spotkania będzie Pan Jak Tomkowiak ze Swarzędza. Trudne zadanie czeka Meblorza Swarzędz, który uda się na wyjazdowy mecz z Olimpią Poznań, w przypadku porażki piłkarze ze Swarzędza będą musieli pożegnać się już z marzeniami o awansie. Natomiast Olimpia, która w pierwszym zwyciężyła przekonująco 6:1, aktualnie śrubuje kolejne rekordy i jest o krok od zapewnienia sobie promocji do Klasy A. Ciekawie powinno być również w Szczytnikach, gdzie miejscowy Klub Sportowy podejmie Wełniankę Kiszkowo. Gospodarze rozgrywający dobrą rundę rewanżową zaliczyli słaby mecz w środę przeciwko Lechicie i z pewnością w kolejnym spotkaniu będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ zespół Wełnianki w ostatnim czasie złapał wiatr w żagle i wygrał dwa ostatnie mecze. Jesienią w Kiszkowie padł remis 4:4. Fara Pelikan Żydowo – Lotnik Poznań. Mecz sąsiadów z tabeli, w którym trudno wskazać faworyta, obie ekipy zdobyły do tej pory po 18 punktów i okupują dolne rejony ligowego zestawienia. W pierwszym meczu w Poznaniu zwyciężyli gospodarze 2:0. Porażka Fary w środę z Wełnianką 0:4 nie może napawać optymizmem. Czy zawodnicy z Żydowa pozytywnie zareagują na tę porażkę i zrehabilitują się przed własna publicznością? Szanse nie są małe, w końcu Lotnik przegrał pięć ostatnich spotkań.
GKS Gułtowy – KS Łopuchowo. Gospodarze mają ochotę na piąte ligowe zwycięstwo w tym roku, ale naprzeciwko im staje czwarty zespół rozgrywek – KS Łopuchowo, który w dwóch ostatnich meczach zdobył zaledwie jeden punkt i stracił pozycje vice lidera. W pierwszy meczu Klub Sportowy z Łopuchowa wygrał wysoko 5:1. Emocji nie powinno zabraknąć w ostatnim meczu 20. kolejki, w którym Błękitni Owińska skrzyżują rękawice z Piastem Łubowo. Porażka w tym meczu dla gospodarzy może oznaczać koniec marzeń o awansie, a trzeba przyznać, że rywal Błękitnych jest w znakomitej dyspozycji na wiosnę. Faworytem tego starcia będzie Piast, który wygrał pięć ostatnich meczów, a na dodatek piłkarze z Łubowa z pewnością będą chcieli zrewanżować się za kontrowersyjną porażkę (2:3) w pierwszym meczu, kiedy to mieli duże pretensje do sędziego.

Kolejka 20 - 6-7 maja
6 maja, 12:00 Poznań FC - Jadwiżański KS Poznań