Środa Wlkp. zwycięża, a Lechita na podium.

Reprezentanci Środy Wielkopolskiej zwycięzcami pierwszej edycji Turnieju im. Wiktora Gręzickiego.

Wiktor Gręzicki był piłkarzem, a swoją karierę rozpoczął w 2012 roku w zespole KS Gniezno. Później występował w takich klubach jak Zawisza Bydgoszcz, Tor Laskowice, Unia Solec Kujawski, Polonia Bydgoszcz czy też Piast Złotniki Kujawskie.Wiktor zginął 23 sierpnia br. w wypadku samochodowym w wieku zaledwie 21 lat. Przyjaciele „Wicia” oraz jego rodzina postanowili zorganizować turniej piłkarski w hołdzie jego pamięci. Na czele komitetu organizacyjnego stanęli Panowie Waldemar Kozłowski oraz Jarosław Tomkowiak.

W sobotę 15 grudnia w hali sportowej już od godziny 9 mogliśmy podziwiać świetne zagrania i wspaniałe bramki podczas silnie obsadzonych rozgrywek, jak nigdy wcześniej w Kłecku. W turnieju wzięło udział osiem zaproszonych drużyn, w większości były to ekipy, w których występował Wiktor. W Grupie I zagrali: Przyjaciele Wiktora, Lekko Spoceni (drużyna złożona głównie z juniorów Lechity Kłecko, w której zagrało dwoje braci Wiktora), Zawisza Bydgoszcz oraz Piast Złotniki Kujawskie. Natomiast w Grupie II udział wzięły: GKS Lechita Kłecko, Husaria Gniezno, Środa Wielkopolska i KS Gniezno rocznik 97-99.

[Relacja wideo dostępna pod linkiem > https://www.youtube.com/watch?v=kciGGHRE7VE]

W meczu otwarcia Przyjaciele Wiktora pokonali Lekko Spoconych 3:2, a hattrick dla zwycięzców ustrzelił Kacper Serwatka. Kolejny pojedynek rozegrał się pomiędzy Lechitą Kłecko a Husarią Gniezno. Pierwsi na prowadzenie wyszli gnieźnianie, jednak tuż przed końcem do remisu doprowadził bramkarz Lechity Daniel Wojciechowski. W następnym spotkaniu okazałe zwycięstwo odniósł Zawisza Bydgoszcz, który wygrał 4:0 z Piastem Złotniki Kujawskie. Jeszcze wyżej (5:0) wygrała Środa Wielkopolska, która nie dała większych szans KS-owi Gniezno. Druga seria rozpoczęła się od meczu Przyjaciół Wiktora z Zawiszą Bydgoszcz, po zacięty i ciekawym widowisku górą byli piłkarze Zawiszy zwyciężając 2:1. Z kolei w grupie II Lechita pomimo tego, że prowadził już 2:0 to ostatecznie przegrał 2:3 ze Środą Wielkopolską. W następnej kolejności Piast Złotniki Kujawskie pokonał Lekko Spoconych 4:0, a Husaria Gniezno uległa Klubowi Sportowemu Gniezno 2:3. W ostatniej grupowej kolejce Piast po raz drugi przegrał 0:4, tym razem z Przyjaciółmi Wiktora. Zawisza oszczędzając siłę na dalsze rozgrywki w ostatnim pojedynku zremisował 1:1 z Lekko Spoconymi i z 7 punktami zajął pierwsze miejsce w swojej grupie. Drugie miejsce dające awans do półfinału wywalczyli Przyjaciele Wiktora. W drugiej grupie Lechita pokonał KS Gniezno 3:1 i dzięki temu zapewnił sobie awans do najlepszej czwórki. Jedynym zespołem z kompletem zwycięstwo okazał się zespół Środy Wlkp., który w ostatnim starciu wygrał z Husarią Gniezno 2:1.

W pierwszym półfinale Zawisza w regulaminowym czasie bezbramkowo zremisował z Lechitą i o awansie do finału zdecydować musiały rzuty karne, a te lepiej wykonywali bydgoszczanie, którzy wygrali 2:1. Drugi półfinał również był bardzo wyrównany, a swoją dobrą dyspozycję potwierdziła Środa Wlkp. aogrywając Przyjaciół Wiktora 2:1. W meczu o trzecie miejsce obejrzeliśmy gospodarzy turnieju – Przyjaciół Wiktora oraz zespół Lechity Kłecko. Wynik spotkania otworzył grający, na co dzień w Lechicie Paweł Kadłubowicz, jeszcze przed zmianą stron wyrównał Jakub Wiśniewski. Ostatni gol padł na minutę przed końcem rywalizacji, a do siatki piłkę skierował Rafał Walczak. Tym samym lechici wygrali 2:1 i zajęli 3. miejsce w turnieju. W wielkim finale spotkali się godni siebie rywale. Obie ekipy szły cios za cios, po pierwszej połowie prowadziła Środa Wlkp. 2:1. W drugiej odsłonie Zawisza zdołał ponownie wyrównać, ale w końcowych fragmentach lepszą skutecznością popisali się piłkarze ze Środy, którzy ostatecznie wygrali 3:2.

Królem strzelców turnieju z czteroma trafieniami został Kacper Serwatka, co ciekawe aż czwórka zawodników zdobyła po cztery bramki i o zwycięstwie Kacpra zadecydowały dodatkowe rzutu karne egzekwowane przez czterech strzelców.

Końcowa kolejność

1. Środa Wielkopolska