A-Klasa wraca po 134 dniach!

Długo oczekiwany powrót rozgrywek ligowych w Klasie A już w nadchodzący weekend.
Piłkarze Lechity wybiorą się w niedzielę do Owińsk, gdzie o godzinę 16. zagrają z Jurandem Koziegłowy. Dla Juranda obecny sezon jest piątym z rzędu na poziomie A Klasy. Obie drużyny w ligowej tabeli dzieli 10 punktów na korzyść kłecczan, należy jednak pamiętać, że plasujący się na 5. miejscu piłkarze z Koziegłów jesienią rozegrali aż osiem spotkań na wyjeździe i wiosną z pewnością będą chcieli poprawić pozycje w meczach domowych.
W poprzednim meczu Lechity z Jurandem padł remis 1:1 już w 4. minucie na prowadzenie rywali wyprowadził Patryk Forszpaniak, a do remisu 20 minut później doprowadził Jakub Wiśniewski. W doliczonym czasie gry zwycięstwo dla Kłecka mógł dać Jakub Hoffmann, który jednak nie wykorzystał rzutu karnego. W zeszłym sezonie rywalizacja tych drużyn również była bardzo wyrówna w pierwszym meczu było 1:1 a w rewanżu górą był Lechitą zwyciężając 2:0.

Trener Piotr Kubalewski w niedzielnym spotkaniu nie będzie mógł skorzystać tylko z kontuzjowanego od dłuższego czasu Piotra Saskowskiego. Do kadry z rundy jesiennej dołączyło dwóch zawodników: Hubert Nowak, który wraca do Kłecka po grze w Mieszku Gniezno oraz Zjednoczonych Trzemeszno. Hubert przez ostatni czas miał przerwę od gry w klubie, jednak wiosną powinien być dużym wzmocnieniem naszej drużyny. Drugim transferem do klubu jest Łukasz Hoffmann - bramkarz, który ostatnio reprezentował Farę Pelikan Żydowo. Natomiast skład opuścił Krzysztof Woźniak, który przeniósł się do Sparty Janowiec.

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz od Owińsk, dla których mamy ok. 20 miejsc w autobusie

14. kolejka Klasy A - 30-31/03/2019r.
Polonia Poznań - Błękitni Owińska 30 marca, 15:00
KS Łopuchowo - Meblorz Swarzędz 30 marca, 16:00