Zapowiedź 17. kolejki

Po Świątecznej przerwie B-klasowi piłkarze wracają do gry, aby rozegrać 17. serie zmagań ligowych na tym właśnie szczeblu. Lechita Kłecko na własnym boisku przystąpi do meczu z GKS Gułtowy. Kłecczanie po porażce z Olimpią Poznań będą chcieli za wszelką cenę wrócić na właściwe tory i dzielnie bronić pozycji vice lidera tabeli, która daje promocję do wyższej ligi. Zespół z Gułtów na wiosnę zdobył już sześć punktów, co jest już ponad połową jego dorobku z rundy jesiennej i udowadnia, że w starciu z faworytem tanio skóry nie sprzeda. W pierwszym meczu tych drużyn górą był Lechita, który zwyciężył 3:1. Serdecznie zapraszamy na ten mecz wszystkich kibiców w sobotę na godzinę 16.

Zanim jeszcze na boisko wybiegną Nasi piłkarze, to wcześniej w Poznaniu zostanie rozegrany derbowy pojedynek Poznań FC z Przemysławem. Przemysław to jedna z dwóch ekip, która w Święta rozegrała mecz awansem 19. kolejki, która zaplanowana jest na 3 maja. Obie ekipy grają poniżej oczekiwań i w rundzie jesiennej zdobyły zaledwie po trzy oczka, zatem w sobotę jedni i drudzy staną przed okazją odbicia się od dna, a piłkarze PFC powinni być podwójnie zmotywowani, gdyż jesienią zostali pokonani aż 0:5.

Do jednego z najciekawszych starć tej kolejki może dojść w Łubowie, gdzie miejscowy Piast zmierzy się z rewelacją wiosny KS Szczytniki. W pierwszym meczu „Piastunki” zwyciężyły pewnie 5:1, lecz jednak niewiele wskazuje, aby w soboty były wstanie powtórzyć aż takie wysoki rezultat. Zespół ze Szczytnik w rundzie rewanżowej zdobył komplet dziewięciu punktów, natomiast piłkarze z Łubowa wiosną dopisali do swojego konta sześć oczek, a przegrali tylko z liderem Olimpią. Wszystko to zapowiada ciekawe widowisko na stadionie w Łubowie.

W Łopuchowie dojdzie do arcyważnego meczu dla układu sił w tabeli, miejscowy zespół zajmujący trzecią lokatę, zmierzy się z aktualnie piątą ekipą Błękitnych Owińska. Obie drużyny dzieli zaledwie jeden punkt i która drużyna nie chcę wypaść z walki o awans musi sięgnąć w sobotę po trzy oczka. W pierwszym meczu w Owińskach górą było Łopuchowo wygrywając 2:1.

Drugie zwycięstwo z rzędu z pewnością będzie chciał zainkasować Meblorz Swarzędz, który skrzyżuję rękawice z Lotnikiem Poznań. „Meblorze” już raczej nie mają szans na włączenie się do walki o awans, ale zapowiadają walkę o jak najwyższą pozycją na zakończenie sezonu. Z kolei Lotnik czeka bardzo trudna runda, ponieważ nie dosyć, że rozegra w niej wszystkie mecze na wyjazdach, to jeszcze został mocno wykartkowany w przerwanym meczu z Błękitnymi. Jednak w tej kwestii wciąż czekamy na oficjalnie orzeczenie z WZPN. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się zwycięstwem Meblorza 2:0.

Lider Olimpia Poznań uda się do Kiszkowa na mecz z przedostatnią w ligowej stawce Wełnianką, która w pięciu ostatnich meczach zdobyła zaledwie jeden punkt. Trudno sobie wyobrazić, aby kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa zespół z Poznania był w stanie zgubić punkty w tym spotkaniu. Na dodatek wiele wskazuje na to, że trener Gajowiecki będzie mógł w końcu skorzystać z usług Damiana Nawrocika, który niewątpliwie będzie dużym wzmocnieniem IKP. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii 4:1.

W ostatnim meczu tej kolejki w Owińskach, gdzie swoje spotkania rozgrywa czerwona latarnia ligi - Jadwiżański KS - zmierzy się z Farą Pelikan Żydowo. Choć obie ekipy w tabeli dzielą zaledwie dwie pozycję to piłkarze z Poznania tracą już 11 punktów do piłkarzy Pelikana. Jednak kiedy i z kim zespół JKS-u ma zdobywać punkty, jak nie na swoim terenie w meczach przeciwko sąsiadom z tabeli i choć w pierwszym meczu Żydowo wygrało aż 9:0, to tym razem spodziewamy się bardziej wyrównanego pojedynku.

Pary 17. Kolejki
Poznań FC - MKS Przemysław Poznań 2017-04-22 12:00